Meta: Kryemadhin e preu në besë Basha, do bëheshim parti e parë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se paraardhësja e saj në detyrë, Monika Kryemadhi u pre në besë nga ish-kryedemokrati, Lulzim Basha për djegien e mandateve.

Në emisionin  “Now” në Euronews Albania, Meta u shpreh se Basha i dogji mandatet, pasi këtë gjë e bëri Kryemadhi.

Sipas ti, ky ishte plani i Bashës me Ramën.

- Advertisement -

“Unë me Berishën kam folur 1 vit para se të digjeshin mandatet, me Bashën kam folur dhe nuk më ka shkuar mendja. Në dhjetor kam kthyer me pahir LSI-në në parlament. Ata shfrytëzuan momentin kur unë isha jashtë. Do digjte mandatin e saj për arsyen e vetë emocionale Monika Kryemadhi.

Asnjë tjetër nga LSI-ja nuk do digjte mandat dhe Partia Demokratike nuk do t’i digjte mandatet. Lulzim Basha i dogji mandatet vetëm pasi i dogji LSI-ja sepse kjo ishte loja me Edi Ramën. LSI-ja do kthehej në faktor kryesor opozitar, që do të ishte tmerri i Edi Ramës, për arsye se nuk e kontrollonte. Atë e prenë në besë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×