Meta zbulon për herë të parë si dështoi skenari me Bashën: Komploti i madh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se ish-kryedemokrati, Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama, e kanë sulmuar pasi, kur ishte president, nxorri një platformë me 12 pika për integrimin e Shqipërisë.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Meta u shpreh se Basha i kërkoi që në platformë të shtonte një pikë tjetër, ku të përfshinte zgjedhjet e parakohshme.

“Çdo njeri që është i lidhur me Edi Ramën dhe që Edi Rama e financon gjoja si opozitar, nuk ka pse të vijë në shesh, as në betejë me Edi Ramën. E kam për zotin Basha dhe për çdo njeri që është si zoti Basha. E kam me prova, me fakte, ma sill këtu. E kam thirrur në zyrë, i kam thënë, do të paraqes një platformë për integrimin e Shqipërisë, para se të prishej teatri, 8 prill dhe do ia jap një diplomati që ka shqetësim për integrimin, që t’ia japë Edi Ramës.

- Advertisement -

E kam bërë deklaratën dhe i kam thënë ke bërë këto gabime, duhet të jesh bashkëpunues. Kam edhe unë një kusht tha, zgjedhjet e parakohshme. I thashë unë jam president, nuk marr përsipër këto gjëra. Paraqes platformën, dalin zëra se dikush do të godasë reformën në drejtësi. Cicërimës i bashkohet Edi Rama dhe Lulzim Basha. Ç’është ky person që do të bëjë komplot në Shqipëri?”, theksoi Meta.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

TË FUNDIT

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×