Meta në SPAK, Murrizi zbulon skemën çfarë ndodhi me CEZ–DIA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Myslim Murrizi komentoi thirrjen e kreut të PL Ilir Meta në SPAK.

Në  një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se Meta ka qenë skeptik ndaj SPKA dhe kjo linjë e tij sipas ish-deputetit nuk ka ndryshuar.

Më ai nënvizoi se nëse SPAK vijon punën në këtë mënyrë, deklaratat e Metës do të provohen.

- Advertisement -

Kraja ka fshehur vjedhjen e vilës së tij në Lalz, nuk tregon se nga e ka gjetur vilën në  Lalz.

“Meta ka qenë skeptik ndaj SPKA dhe nuk pashë se ka ndryshua ndonjë gjë nga linja e tij, Nëse do të vazhdohet kështu, do të kenë të drejtë deklaratat politike të Metës. Pas pasur parasysh historinë e SPAK, ku baxhanakët e deputetëve të PS kanë zgjedhur se kush do e kalojë vettingun dhe kush do të ngelet në klasë. Ky prokurori që u investua qeveria fortë ka dy ish-ministra në dorë, dhe nja dy ministra në dorë ku I thotë ç’ke se do ta mbyllë unë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...

TË FUNDIT

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...

A do të ekstradohen“Bosët”? Kasapi: Historitë me Dubai janë ëndrra dhe fasadë

Gazetari Julian Kasapi foli në lidhje me ekstadimet e kriminelëve që jetojnë jashtë vendin, drejt Shqipërisë. Në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania,...

Kanadaja do t’i japë Ukrainës rreth 400 milion £ shtesë në ndihmë ushtarake

Kanadaja do t'i japë Ukrainës rreth 400 milionë funte mbi angazhimet e saj ekzistuese në ndihmë ushtarake për Ukrainën gjatë tre viteve të ardhshme. Zelenskyy...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×