Meta nga Korça: 1.5 mln € borxh, do i paguaj shteti nga buxheti që miratohet sot

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një takimi me strukturat e PL në Korçë, tha se qeveria dhe pse në kohë krize shton taksat për profesionet e lira.

Më tej ai shtoi se 1.5 mln euro do jetë pagesa e shtetit për borxhin nga buxheti që do miatohet ditën e sotme.

Meta lëshoi akuza ndaj qeverisë duke thënë se kjo e fundit vetëm di të vjedh.

- Advertisement -

“Në kulmin e krizës shton edhe taksat për profesionet e lira. Është ky moment për të taksuar profesionistët kur nuk kemi mundësi ti mbështesim. 17 mln euro përfiton buxheti. Ajo që dinë këta është që vetëm të marrin borxhe për të vjedhur për veten e tyre. 1.5 mln euro pagesat e shtetit për borxhin nga buxheti që miratohet sot. Në kulmin e krizës kaluan vetëm me një kompani në atë rrugën Lekaj për në drejtim të Fierit, 7 mln euro i bie atje km, 2 mln euro i bie 1 km në Francë. Kë pyesin këta që marrin borxhe që i paguani ju? Këta duan edhe të vjedhin, edhe t’ju poshtërojnë, edhe t’ju detyrojnë t’i duartrokisni. Ky është respekti i tyre për qytetarin, për atdheun e dini ju…”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Shitës picash dhe droge”, Flamur Noka: Identiteti i vërtetë i dhunuesit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se Gert Shehu është porositur për atentatin ndaj Sali Beirshës. Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka u...

VIDEO| Përleshje në Parlamentin turk, deputeti i opozitës përfundon në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur sot dhe është dërguar në spital pas një sherri në parlamentin turk gjatë një debati të...

Bushati sherr me Ndrecën: Del nëpër studio të kapësh ndonjë vend pune

Juristi Plarent Ndreca dhe analisti Andi Bushati u përplasën në “Now me Erla Mëhillin” ndërsa diskutonin për sulmin që iu bë sot kryedemokratit Berisha. Sipas Bushatit,...

TË FUNDIT

“Shitës picash dhe droge”, Flamur Noka: Identiteti i vërtetë i dhunuesit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se Gert Shehu është porositur për atentatin ndaj Sali Beirshës. Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka u...

VIDEO| Përleshje në Parlamentin turk, deputeti i opozitës përfundon në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur sot dhe është dërguar në spital pas një sherri në parlamentin turk gjatë një debati të...

Bushati sherr me Ndrecën: Del nëpër studio të kapësh ndonjë vend pune

Juristi Plarent Ndreca dhe analisti Andi Bushati u përplasën në “Now me Erla Mëhillin” ndërsa diskutonin për sulmin që iu bë sot kryedemokratit Berisha. Sipas Bushatit,...

Portugalia çerekfinalistja e fundit e Botërorit “Katar 2022”, mposhti Zvicrën 6-1

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales së këtij turneu. Pas plot...

Tensionet Prishtinë-Beograd, Escobar të hënën në Kosovë

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vizitojë Prishtinën të hënën e ardhshme, për t'u takuar me kreun...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×