Porti i Durrësit/ Shehi: Kush do paguajë 2 mld për projektin? Tokat do vidhen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka ngritur dyshimet për projektin e Portit të Durrësit.

Në fjalën e tij në Kuvend, Shehi theksoi se për projektin nuk është bërë transparencë, duke shtuar ndër të tjera  se tokat në Durrës do vidhen ashtu siç është vjedhur gjysma e Shqipërisë.

“A i ka të gjitha kushtet teknike, e porti jonë është hyrja e korridorit 8. Është dhe Porti i Kosovës dhe i Maqedonsve. Ka një plan për këtë punë? Kush do ta bëjë këtë port, dhe kush do ta paguajë këtë Port? Po portin që bën 2 miliard kush do ta paguajë? Koha 20 vjet, pse kaq. Ça po bëhet, ka shumë dyshime? Ju bëj thirrje të dyshoni, nuk është turp me dyshu. Ato toka do vidhen ashtu siç janë vjedhur gjysma e Shqipërisë. Shumë prej jush do shohin se në këto letra nuk ka seriozitet dhe as dashni dhe respekt për shqiptarët”- u shpreh ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Eksperti Softa: Me sulmin ndaj Berishës dështoi siguria

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa thotë se sulmi ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha ditën e djeshme gjatë protestës, tregoi se siguria ka...

Kurti paralajmëron shtim të pranisë policore në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se me intensifikimin e sulmeve në veri, që sipas tij po kryhen nga “banda kriminale” të cilat "paguhen...

“Shitës picash dhe droge”, Flamur Noka: Identiteti i vërtetë i dhunuesit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se Gert Shehu është porositur për atentatin ndaj Sali Beirshës. Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka u...

TË FUNDIT

Eksperti Softa: Me sulmin ndaj Berishës dështoi siguria

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa thotë se sulmi ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha ditën e djeshme gjatë protestës, tregoi se siguria ka...

Kurti paralajmëron shtim të pranisë policore në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se me intensifikimin e sulmeve në veri, që sipas tij po kryhen nga “banda kriminale” të cilat "paguhen...

“Shitës picash dhe droge”, Flamur Noka: Identiteti i vërtetë i dhunuesit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se Gert Shehu është porositur për atentatin ndaj Sali Beirshës. Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka u...

VIDEO| Përleshje në Parlamentin turk, deputeti i opozitës përfundon në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur sot dhe është dërguar në spital pas një sherri në parlamentin turk gjatë një debati të...

Bushati sherr me Ndrecën: Del nëpër studio të kapësh ndonjë vend pune

Juristi Plarent Ndreca dhe analisti Andi Bushati u përplasën në “Now me Erla Mëhillin” ndërsa diskutonin për sulmin që iu bë sot kryedemokratit Berisha. Sipas Bushatit,...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×