“S’e kam garën me demokratët”, Kapllanaj i përgjigjet akuzave të Berishës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Agron Kapllanaj i cili është kandidati i parë i dalë nga grupi i Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet e 14 majit, tha se garën nuk e ka me demokratët por me socialistët.

Në një intervistë për Euroneës Albania, ai iu përgjigj dhe akuzave të kreut të PD Sali Berisha duke thënë se nuk ka marrë asnjë fond nga mazhoranca socialiste.

“E di shumë Berisha dhe ata që e rrethojnë Berishën se kush jam unë dhe çfarë përfaqësoj. Këto janë fjalë politike për të përfituar për kapital politik në interes të personave të caktuara. Unë nuk kam marrë asnjë fond nga mazhoranca.

- Advertisement -

Familjarët e mi kanë biznese siç kanë të gjithë shqiptarët. Janë ata që penalizohen më shumë. Rama dhe Berisha më kanë bërë sanduiç po megjithatë unë jam i fortë dhe do ia dalë. Nuk e kam garën me kandidatin përballë PD, por do fitojë përballë PS”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA i mbyll dyert Kurtit, eksperti: Vetëvendosja ka nisur fushatën zgjedhore

Eksperti Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se qëndrimi i Kurtit ndaj ndërkombëtare ka bërë që Kosova të konsiderohet jo si...

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të grupit italian do...

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

TË FUNDIT

SHBA i mbyll dyert Kurtit, eksperti: Vetëvendosja ka nisur fushatën zgjedhore

Eksperti Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se qëndrimi i Kurtit ndaj ndërkombëtare ka bërë që Kosova të konsiderohet jo si...

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të grupit italian do...

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×