English

Meteorologu tregon si do të jetë moti në ndërrimin e viteve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dhjetori do të mbyllet me temperatura më të larta se mesatarja e këtij muaji.

- Advertisement -

Meteorologu Hakil Osmani tha në emisionin Good Morning Albanians, në Euronews Albania se java e ndërrimit të viteve do të mbyllet me mot të qëndrueshëm, temperatura të larta dhe ditë me diell.

Nuk priten reshje as shiu as bore gjatë ndërrimit të viteve tha meteorologu.

Temperatura maksimale do të jetë 17-18 gradë në zonat e ulëta dhe bregdetare dhe 8-9 gradë në zonat malore, vlerat minimale jo më pak se 1 gradë që janë vlera të larta për muajin dhjetor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?