Miqësorja Shqipëri-Itali, si pritet të luajnë skuadrat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria dhe Italia përballen për të katërtën herë që prej 2014-ës me njëra-tjetrën, ndeshje e cila luhet në stadiumin ‘Air Albania’. Tre përballjet e mëparshme, mes tyre dy për kualifikueset e botërorit janë fituar nga axurrët, të cilët as në këtë përballje nuk do t’i kursejnë yjet.

Trajneri Roberto Mancini, pritet të aktivizojë në portë Donarumën, ndërkohë skema do të jetë një 3-5-2.

Mbrojtja do të bazohet tek treshja Skalvini, Bonuçi dhe Bastoni, teksa mesfusha e ngjeshur me Tonalin, Barelën dhe Verratin në qendër, ndërsa Di Marko dhe Di Lorenco nga krahët. Sulmi pritet t’i besohet Zaniolos dhe Raspadorit.

- Advertisement -

Në anën tjetër trajneri Edoardo Reja nuk pritet të eksperimentojë shumë ndaj kampionëve të Evropës.

Porta pritet t’i besohet Berishës, duke parë minutazhin me skuadrën e Torinos. Mbrojtja do të rreshtohet me Ismajlin, Kumbullën dhe Mihajn, ndërsa nga krahët Balliu e Lenjani. Përpara tyre Bajrami, Abrashi dhe Ramadani, ndërsa në sulm dyshja Uzuni dhe Broja.

Këto janë formacionet e mundshme, ndërkohë fjala e fundit i takon dy teknikëve italianë.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Presidenca e Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore i kalon Shqipërisë

Shqipëria mori sot presidencën e radhës të Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore, teksa në Tiranë më datat 28 dhe 29 shtator zhvillohet Asambleja Plenare...

TË FUNDIT

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Presidenca e Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore i kalon Shqipërisë

Shqipëria mori sot presidencën e radhës të Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore, teksa në Tiranë më datat 28 dhe 29 shtator zhvillohet Asambleja Plenare...

Përjashtimet e deputetëve, Sefa-Bardhit: Vetë i firmosën, tani u qajnë hallin

Sekretari për çështjet ligjore të Partisë Demokratike, Indrit Sefa iu përgjigj Gazment Bardhit për çështjen e përjashtimit të deputetëve. Sipas tij duhet kujtuar data 10...

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×