‘Reja s’pati sukses’, Rraklli: Pse të mos kemi trajner shqiptar për Kombëtaren?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Altin Rrakli thotë se trajneri aktual i kuqezinjve, Edi Reja nuk ka pasur sukses në kompeticionet e fundit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Rrakli u shpreh se ka ardhur koha që në krye të Kombëtares, të jetë një trajner shqiptar.

“Në rastin konkret, Reja, në kompeticionet e fundit nuk ka pasur sukses. Ka ardhur momenti që të vendoset një trajner i ri. Ka qenë fjala gjithmonë, pse të mos vendosim një trajner shqiptar? Pse mos ta provojmë? Ideja e trajnerit shqiptar ka qenë tabu para shumë vitesh, sepse bëhet fjala për ndërhyrje shumë në stafin teknik.

- Advertisement -

Trajneri jeton në Shqipëri dhe patjetër që ndërhyrjet e ndryshme e bënin trajnerin që të mos jepte vendimet e duhura, por sot po flasim në vitin 2022, nuk besoj që ekzistojnë këto lloje presionesh”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×