Moti i keq | Lumi Ishëm del nga shtrati, disa fshatra nën ‘pushtetin’ e ujit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Moti i keq ka sjellë sërish problematika në qarkun e Durrësit.

Gazetarja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi raporton se si pasojë e reshjeve të shumta, lumi Ishëm ka dalë nga shtrati, duke bërë që disa fshatra në Krujë të ndodhen nën ‘pushtetin’ e ujit.

Ndëkohë, edhe disa segmente rrugore në Durrës janë përmbytur.

- Advertisement -

“Reshjet e shiut vijojnë në fakt në të gjithë qarkun e Durrësit, paçka se ka rënë intensiteti i tyre. Gjatë mbrëmjes që lamë pas, ka pasur problematika në të gjithë qarkun, përsa i takon segmenteve rrugore që kanë qenë nën pushtetin e ujit, lagjia nr.18, rruga “Adria”, si dhe segmente të tjera rrugore dytësore të zonës së plazhit.

Ndryshe paraqitet situata në qytetin e Krujës, specifikisht në fshatrat e kësaj bashkie, pasi lumi Ishëm ka dalë nga shtrati gjatë paradites së sotme, në pjesën fundore të tij. Për pasojë, janë disa fshatra të cilat janë nën pushtetin e ujit, paçka se nuk raportohet për prezencë të ujit në banesa. Bëhet fjalë për fshatin Murqinë, Mallkuç dhe Bilaj”, raportoi ndër të tjera Gjuzi.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Hyn në fuqi marrëveshja e pensioneve me Zvicrën

Në datën 1️ tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama...

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

TË FUNDIT

Hyn në fuqi marrëveshja e pensioneve me Zvicrën

Në datën 1️ tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama...

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×