English

Naim Flamuri: Mentaliteti në Shqipëri si në mesjetën e hershme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Naim Flamuri, i cili ka ardhur nga Australia për të pushuar në Kroaci, Ulqin dhe Shqipëri, ka treguar eksperiencën e tij në vendin tonë.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin Summer Cube’, në Euronews Albania, theksoi se mentaliteti në Shqipëri është si në  mesjetën e hershme, gjë që sipas tij nuk ndryshohet dot.

“Nuk mund të bëjmë asgjë kundër mentalitetit mesjetar. Nëse ai nuk e ka durimin dhe dashurinë dhe të shikojë vetëm eurot e dollarin, pra të mos ketë asnjë respekt, është tmerr. Në Shqipëri kundërmonte era fekale e djegie. Të shkosh nga Fushë-Kruja deri në Milot ishte tmerr”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?