English

Napoli publikon videon tallëse ndaj Osimhen, sulmuesi i përgjigjet me gjyq

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një video tallëse e postuar nga faqja zyrtare e Napolit në “Tik Tok” është bërë shkas i përkeqësimit të marrëdhënieve mes klubit dhe sulmuesit Victor Osimhen. Ky i fundit i përfaqësuar nga menaxheri i tij, Roberto Calenda ka vendosur të ndjekë rrugën ligjore në lidhje me rastin, duke e cilësuar si prishje imazhi materialin e publikuar në rrjetet sociale, edhe pse më pas u fshi menjëherë, por nuk mundi t’i shpëtojë mediave.

- Advertisement -

“Ajo që ndodhi sot në profilin zyrtar të Napolit në platformën TikTok nuk është e pranueshme. Një video që tallte Victor u bë fillimisht publike dhe më pas, me vonesë, u fshi. Një fakt serioz që i shkakton dëm shumë serioz lojtarit dhe i shton trajtimin që djali po vuan në periudhën e fundit mes gjyqeve mediatike dhe lajmeve të rreme. Ne rezervojmë të drejtën për të ndërmarrë veprime ligjore dhe çdo iniciativë të dobishme për të mbrojtur Victor”, tha Roberto Calenda, menaxher i Osimhen.

Menjëherë pas ngjarjes, sulmuesi Nigerian i ka fshirë të gjitha postimet nga rrjetet sociale, ato të cilat lidhen me skuadrën e Napolit. Ky është një mesazh i tij, që largimi është zgjidhja e veteme. Në videon e publikuar ishte rasti i fundit i penalltisë së akorduar në favor të Napolit, e më pas shpërdoruar nga Osimhen, ky shfaqej në video duke u lutur për marrjen e 11 metërshit, ndërsa video ishte edituar me një zë të përshpejtuar e tallës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×