English

Ndahet nga jeta në moshën 49-vjeçare këngëtari i Crazy Town

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e tyre hit të vitit 1999 ‘Butterfly’ ka ndërruar jetë.

- Advertisement -

Ai vdiq të hënën (24 qershor), mediave.  Deri më tani , nuk është zbuluar asnjë shkak i vdekjes.

Ai themeloi grupin rap-rock në Los Anxhelos në 1995 së bashku me Brett Mazur.

Kënga e vitit 1999 e Crazy Town ‘Butterfly’ arriti numrin një në tabelën e këngëve më të dëgjuara në  SHBA dhe numrin tre në Mbretërinë e Bashkuar dhe u bë një himn i hershëm i viteve 2000.

Grupi gjithashtu kishte hite duke përfshirë “Droëning” dhe “Revolving Door”. Megjithatë, kur suksesi komercial i aludoi ata në 2002 për albumin e tyre të dytë, anëtarët shpejt u shpërndanë.

Crazy Town u reformua në vitin 2007 dhe vazhdoi të publikojë albumin e tyre të tretë të rikthimit, “The Brimstone Sluggers”, në 2015.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?