English

Ndahet nga jeta producenti i “Titanic” dhe “Avatar”, John Lando

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Producenti amerikan i filmit John Lando, i njohur për punën e tij në filmat “Avatar” dhe “Titanic”, vdiq nga kanceri në moshën 64-vjeçare, raporton Variety.

- Advertisement -

Lando, një bashkëpunëtor për një kohë të gjatë si producent i regjisorit James Cameron, ka punuar në tre nga filmat me fitimet më të larta të të gjitha kohërave.

“Titanic”, për të cilin producenti fitoi një Oscar, u bë filmi i parë që fitoi më shumë se një miliard dollarë në arkat globale, ndërsa ky rekord u tejkalua nga dy filmat e tij të tjerë – “Avatar” në 2009 dhe vazhdimi ” Avatari: Rruga e Ujit” nga 2022.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?