“Ndahu nga gruaja, rri me mua”/ Psikologia: Pse Guerriero u zhgënjye nga McGonigal

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Psikologia Denada Toçe ka analizuar intervistën e dhënë për emsionin Review në Euronews Albania nga Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal.

E ftuar në emision, Toçe tha se arsyeja që e çoi Guerrieron drejt denoncimit të aferave të ish-agjentit të FBI-së, ishte zhgënjimi që ajo mori nga ky i fundit, i cili nuk zgjodhi të divorcohej nga gruaja dhe të jetonte me të.

“Zhgënjimi është shumë i madh se pritshmëritë e saj kanë qenë shumë të mëdhaja. Një person që bie në kontradiktë dhe thotë që “unë martesën nuk e dua ama të ndahej nga gruaja dhe të rrinte me mua e doja”. Martesa nuk është vetëm celebrim, martesa është kur ti je një me tjetrin dhe kur deklarohesh publikisht. Ajo e dëshironte të ishte me atë dhe asaj i shkonte shumë keq kjo pjesë dhe tha si t’ia bëj tani. Dhe në një moment të vështirë me një të kaluar që e pranoi se ishte alkoliste dhe se e kishte dashur një martesë, ndoshta jo në këtë moshë, ajo bëri ato veprime. Ishte shumë e kujdesshme të na thoshte atë që ne donim të dëgjonim”, tha Toçe.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sot, ​Dita Botërore e Oqeaneve

Dita Botërore e Oqeaneve, në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet. Njerëzit në mbarë planetin organizojnë festime për të...

“Bruksizmi mund të lërë pa dhëmbë”, stomatologu: Shkakton thyerje dhe gërryerje

Stomatologu Besnik Sadikaj tha se bruksizmi është një sëmundje e cila mund të shkaktojë shumë probleme te pacientët. I ftuar në “Good Morning Albanians”, ai...

Studimi: Rreth 50% e fëmijëve vuajnë nga bruksizmi i gjumit

Bruksizmi i gjumit është kërcitja e dhëmbëve që ndodh gjatë gjumit dhe karakterizohet nga lëvizja e muskujve përgjegjës për përtypjen. Bruksizmi i gjumit dhe...

TË FUNDIT

Sot, ​Dita Botërore e Oqeaneve

Dita Botërore e Oqeaneve, në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet. Njerëzit në mbarë planetin organizojnë festime për të...

“Bruksizmi mund të lërë pa dhëmbë”, stomatologu: Shkakton thyerje dhe gërryerje

Stomatologu Besnik Sadikaj tha se bruksizmi është një sëmundje e cila mund të shkaktojë shumë probleme te pacientët. I ftuar në “Good Morning Albanians”, ai...

Studimi: Rreth 50% e fëmijëve vuajnë nga bruksizmi i gjumit

Bruksizmi i gjumit është kërcitja e dhëmbëve që ndodh gjatë gjumit dhe karakterizohet nga lëvizja e muskujve përgjegjës për përtypjen. Bruksizmi i gjumit dhe...

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×