English

‘Në Divjakë nuk ka përleshje për lekë’, Braçe: S’jam unë deputeti me resort në park

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti socialist Erion Braçe tregoi fillimet e vendimit për taksimin në parkun e Divjakës. Në përgjigje të deputetes demokrate të Divjakës, Ilda Dhori, Braçe nga foltorja e Kuvendit u shpreh se vendimi në fjalë duhet të kishte dalë 2 vjet më parë po u kthye 6 herë mbrapsht nga ana e tij si zv.kryeministër.

- Advertisement -

Sipas Braçes, vendimi përfundimtar ka përjashtuar nga tarifa banorët vendas dhe ka lënë të lirë vendndodhjen e aksesit të kontrollit.

“Në Divjakë nuk ka asnjë përleshje për lekë midis pushtetit. Ato që thuhet se janë para që merren nga parku janë para për të hipur në kullë, për të hipur në varkë, jo për të hyrë e dalë nga parku, për të parkuar makinën në brezin e rërës se bashkia që e administron kryen edhe pastrimin e tij. Se unë nuk kam pallat brenda në park, nuk jam unë pushtetari që ka pallat në park, nuk jam unë deputeti që ka resort park, madje që ka vjedhur edhe një ishull të tërë”, tha Braçe.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×