English

Deputetja e PD-së zbulon datën e gjyqit për vendosjen e traut në Divjakë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori deklaroi se të hënë do të zhvillohet seanca e parë e gjyqit për vendosjen e traut në Parkun e Divjakës, pas padisë së bërë prej saj.

- Advertisement -

Në emisionin “RinON”, Dhori u shpreh se nëse nuk pezullohet vendosja e traut, do të vijojnë protestat.

“Unë mendoj që nuk do të ketë tentativa të tjera për rivendosjen e atij bllokimi, që është një bllokim në një rrugë nacionale të Shqipërisë. E kanë depozituar një javë më parë padinë time dhe ditën e hënë ne kemi seancën e parë të gjyqit, pranë Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë, Tiranë.

Besoj që SPAK, gjykata do duhet të pezullojë vendosjen e traut. Nëse nuk ndodh do duhet që të mos ta lejojmë ne fizikisht me praninë tonë aty”, theksoi ajo.

Banorët e Divjakës protestuan disa javë më parë, pasi kundërshtuan vendosjen e traut në park duke detyruar çdo vizitor që të paguajë një tarifë të caktuar për të hyrë brenda tij.

Sipas vendimit të ministrisë, çdo vizitor detyrohet të paguajë 50 lekë të reja, ndërkohë për automjetet është vendosur një tarifë prej 150 lekësh të reja.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×