Dhori: Edhe Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori thotë se edhe forca politike në të cilën ajo bën pjesë, ka përgjegjësitë e saj për largimin e të rinjve nga vendi.

Në emisionin “RinON” në Euronews Albania, Dhori tha se plani i PD-së që u shpalos në zgjedhjet e 25 prillit 2021, ishte mjaft i mirë dhe mund ta kishte ndryshuar situatën.

“Edhe Fier, edhe Lushnja, edhe Divjaka po e vuajnë zbrazjen nga të rinjtë dhe është e dhimbshme. Personalisht, e shoh me shumë keqardhje. Plani është të ndryshojë sistemi, vetëm në këtë mënyrë. Unë nuk mund të pranoj që sot Partia Demokratike është në situatën më të mirë.

- Advertisement -

Plani i një viti më parë, mendoj që ishte më i miri. Por më pyetët për tani. Mendoj që do të kishte bërë diçka për të ndryshuar këtë sistem. Por padyshim që përgjegjësi shumë të madhe ka edhe opozita për këtë”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

TË FUNDIT

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

Zgjedhjet në Serbi, Analisti: Vuçiç do vjedhë vota, do shpërthejnë protestat masive

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti. Përmes...

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×