Nëna burgoset 1 javë pas lindjes, gjoba e pashlyer iu konvertua në 50 ditë burg

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Naim Bahçja nga Postriba prej një jave po kujdeset për fëmijën e tij të porsalindur. Kjo pasi, bashkëshortja e tij është arrestuar dhe burgosur.

Një vendim i Gjykatës së Tiranës në vitin 2020 që e detyronte të paguante një gjobë prej 250 mijë lekë, në pamundësi për ta paguar nga Diana Bahçja, ka bërë që kësaj të fundit ti konvertohet me 50 ditë burg.

Bashkëshorti denoncon faktin se Diana është burgosur kur djali ishte vetëm 8 ditësh.

- Advertisement -

Diana është dënuar nga Gjykata për braktisjen e fëmijës së saj nga martesa e parë, fakt të cilin ajo e mohon. Ajo shpjegon edhe situatën përmes një telefonate nga burgu I grave, ku po vuan dënimin dhe për këtë dënim fajëson ish-bashkëshortin.

Për foshnjen po kujdeset babai, edhe pse është tepër e vështirë.

Vetëm që Diana të lirohet, bashkëshorti I saj shprehet se është I gatshëm të mbajë edhe vajzen e gruas nga martesa e parë.

Ish-bashkëshorti i Dianës, është ai që ka bërë denoncimin për braktisjen e fëmijës nga mamaja, gjë që ka sjellë dhe dënimin e saj. Sipas ligjit, një nënë lehonë, e ka me detyrim të qëndrojnë pranë foshnjës të paktën 60 ditë. Ajo që mund të thuhet në këtë rast, pas denimit për braktisjen e fëmijës së parë, në këtë rast është gjykata ajo që detyron nënën e re të braktisë foshnjen vetëm pak ditëshe.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

TË FUNDIT

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

Kurti nuk tërhiqet: Kosova nuk do të lejojë struktura paralele në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi këtë të enjte se kryetarët e komunave të zgjedhur në veri të Kosovës do të vijojnë të ushtrojnë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×