Nëse Kosova dërgon trupa në veri do kishte gjithë botën kundër, thotë Haxhiu

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Parimi i të vërtetës dhe parimi i fuqisë, këto ishin cilësimet që Baton Haxhiu bëri për Kosovën dhe Serbinë.

Ai tha se Kosova ecën me parimin e të vërtetës që nuk njihet nga Serbia e cila ushtron parimin e fuqisë.

Sipas Haxhiut palët ndërmjetësuese bëjnë gjithnjë presion te ai që është më pak i fuqishëm.

- Advertisement -

Ndërsa diskutonte në Shock në Euronews Albania për faktin se marrëveshja e targave mes dy vendeve nuk mundi të arrihej, analisti theksoi se kryeministri i Kosovës nuk duhet nxitur për të dërguar trupa në kufi në shenjë të krenarisë së Kosovës.

Haxhiu u shpreh se dy vatra konflikti, edhe një në veri të Kosovës veç asaj në Ukrainë do të ishin të pakontrollueshme.

Sipas tij reagimi i Kurtit dhe dërgimi i forcave në veri do të barazohej me veprimet e Putin.

“Në një moment ku është bota, me luftën në Ukrainë do të ishin të gjithë kundër tij (Kurtit) për arsye se nuk e duan edhe një vatër konflikti për arsye se nuk kontrollohen lehtë,” – u shpreh Haxhiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

TË FUNDIT

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

Rritet shqetësmi për kostot e jetesës në Tiranë, si ndryshoi në matjet e Barometrit?

Shqetësimi i qytetarëve për koston e jetesës në kryeqytet është rritur. Të ndarë sipas gjinive 32.8% e atyre që mendojnë kështu janë meshkuj, ndërsa...

A është përmirësuar transporti publik në kryeqytet? E zbulon Barometri

Transporti publik është renditur si një nga problematikat kryesore sa i përket qytetarëve të Tiranës. 13.4% e të pyeturve nga Barometri i përkasin gjinisë femërore,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×