Nga e mërkura ulen temperaturat, parashikimi i motit për javën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Duke filluar nga e mërkura do të ketë një tërheqje të valës së të nxehtit, duke sjellë ulje të temperaturave të ajrit”.

Kështu u shpreh për “Euronews Albania”, meterologu i Meteoalb, Hakil Osmani i cili tha se temperaturat do ulen deri në fundjavë.

“Temperaturat e ajrit mbeten të larta të paktën këtë fillim jave, rreth vlerave 38-39 gradë celcius. Në qarqet e Elbasanit dhe Beratit do regjistrohen temperaturat më të larta, por duke filluar nga dita e mërkurë, pritet që të kemi tërheqje të valës së të nxehtit duke bërë që të kemi dhe rënie të temperaturave të ajrit. Parashikohet që deri në fundjavë të regjistrohen vlerat 34-35 gradë celcius”, theksoi ai.

- Advertisement -

Osmani u shpreh se në zonat bregdetare, parashikohet që maksimumet të mos shkojnë më shumë se 32 gradë celciues, teksa shtoi se edhe zonat malore do kenë klimë të freskët, me temperatura deri në 30 gradë celcius.

Sipas tij, pas datës 17 gusht, do ketë sërish afrim të valëve të të nxehtit me temperatura të larta mbi 38 gradë për disa ditë me rradhë, të paktën deri në datën 24.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

TË FUNDIT

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×