Nga Gjergj Cukali te Oshafi, kush janë të ‘fortët’ që iu hoqën 155 kamerat në Tiranë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

155 kamera të sigurisë janë çmontuar në Tiranë ndërsa 37 persona janë vënë nën hetim për ndërhyrje të padrejta në jetën private. Kamerat ishin të vendosura në disa zona të kryeqytetit. Në rrugët që janë gjetur më shumë kamera janë ‘5-Maji’, ‘Qemal Stafa’, ‘Irfan Tomini’, Myslym Keta’, bulevardi ‘Bajram Curri’ dhe ‘Rruga e Dibrës”.

Operacioni për heqjen e kamerave është shtrirë këtë të martë në zonën e e Astirit dhe në rrugën pranë zonës rezidenciale Lundër dhe Farkë. Policia ka hequr disa kamera edhe në Kamëz.

Qëllimi kryesor i vendosjes së tyre ka qenë sigurimi i informacionit për qëllime kriminale, monitorimin e lëvizjeve të Policisë dhe grupeve rivale. Një pjesë e kamerave që janë vendosur në kundërshtim me ligjin kanë qenë dhe në ambiente biznesi dhe shtëpi private.

- Advertisement -

Policia ka vënë nën hetim në kryeqytet edhe disa persona të cilët rezultojnë me precednetë penalë të mëparshëm, si Gjergj Cukali, Denis Dervishi, Ervis Murati, Bledar Musaj, Elidon Kotorri, Boiken Spahiu e Ilir Oshafi.

Operacioni ‘Fijet’ ka nisur që prej datës 14 Janar dhe deri më tani janë çmontuar 349 kamera sigurie në të gjithë vendin. Aksioni nisi fillimisht në Shkodër, ku kamerat ishin vendosur dhe përballë komisariatit të Policisë së këtij qyteti.

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhë "shpërdorim të detyrës"...

Incidenti për skulpturat antike, Mitsotakis: Nuk ndikon në marrëdhëniet me Britaninë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis tha të mërkurën se anulimi i takimit të tij me kryeministrin britanik Rishi Sunak ishte thjesht një incident, dhe...

TË FUNDIT

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhë "shpërdorim të detyrës"...

Incidenti për skulpturat antike, Mitsotakis: Nuk ndikon në marrëdhëniet me Britaninë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis tha të mërkurën se anulimi i takimit të tij me kryeministrin britanik Rishi Sunak ishte thjesht një incident, dhe...

Kreu i ish-të përndjekurve politikë deklaratë të pazakontë: Mirëpresim 29 Nëntorin

Kryetari i ish-të përndjekurve politikë Zenel Drangu ka bërë një deklaratë të pazakontë duke thënë se e mirëpresin 29-nëntorin. Në një intervistë për Euroneës Albania,...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×