English

“Nga orgjitë, te shpërndarja e videove”- Çfarë u gjet në telefonin e mjekut Hasi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës caktoi masën arrest me burg për mjekun kirurg Dervish Hasi i arrestuar pak ditë më parë për abuzim seksual me një të mitur. Prokuroria ka rikualifikuar veprat penale për të cilat 42 vjeçai do të përballet me ligjin.

- Advertisement -

Në një seancë me dyer të mbyllura, Gjykata e Tiranës caktoi masën e arrestit me burg për Dervish Hasin, mjekun kirug të arrestuar mbrëmjen e së mërkurës. Prokuroria ka rikualifikuar veprën penale ndaj 42 vjeçarit nga shfrytëzim prostitucioni, në trafikim i të miturve dhe pornografi.

Hasi mësohet se ka mbajtur qëndrim mohues ndaj akuzave ndërsa edhe avokati i tij ka kundërshtuar interpretimin e fakteve nga organi i akuzës. Hasi dyshohet se ka abuzuar me një të mitur 16 vjeçare prej 2 vitesh ndërsa akuza e pornografisë është shtuar pas materialeve që janë gjetur në celularin e mjekut i cili është pezulluar menjëherë nga detyra në repartin e kardiologjisë në QSUT ndërsa ai ka punuar edhe në spitale të njohura private në kryeqytet.

Mjeku mësohet se bashkëjetonte me 3 gra edhe pse kishte vetëm një celebrim, marrdhënie prej të cilave kishte disa fëmijë, ndërsa të miturën e prezantonte si bashkëshorten e 4-të.

Të premten Komuniteti Mysliman i shqipërisë u distancua nga rasti i mjekut besimtar Dervish Hasi duke theksuar se Islami është fe e paqes, moralit të lartë dhe drejtësisë. Emri i mjekut është ekspozuar gjatë hetimeve të SPAK për një rrjet trafikimi armësh dhe municionesh ndërsa në vitin 2019 automjetit të tij të parkuar iu vendos një sasi tritoli.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?