Nis numërimi i votave në Kukës| Tensione në VNV, shkak vëzhguesit e paautorizuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tensione janë regjistruar në qendërimit të numërimit të votave në Kukës, pak para fillimit të numërimit të kutive të votimit për zgjedhjet e pjesshme lokale.

Disa vëzhgues të pa autorizuar nuk janë lejuar të qëndrojnë në ambientet e brendshme të VNV dhe për të qetësuar situatën kanë ndërhyrë efektivët e policisë.

Në qendrën e numërimit do të qëndrojnë vetëm ata vëzhgues të pajisur me autorizimin përkatës dhe brenda një numri të kufizuar për shkak të hapesirës së vogël të sallës.

- Advertisement -

Pas qetësimit të situatës numërimi ka nisur normalisht.

Në zgjedhjet e pjesshme në Kukës të mbajtura këtë të diel votuan 44.26 për qind e zgjedhësve. Shifër kjo më e ulët se zgjedhjet e 14 maji, rreth 4 mijë zgjedhës më pak.

Kujtojmë se në 14 maj fitues u shpall kandidati socialist Safet Gjici, i cili u shkarkua pas marrjes së mandatit për shkak të një skandali seksual.

Kandidatët në garë janë, Albert Halilaj nga radhët e Partisë Socialiste dhe Emri Vata nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’, teksa Partia Demokratike zyrtare ka vendosur të mos dalë me një kandidat për këto zgjedhje të pjesshme.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×