English

Nis seanca për shpalljen e vendimit për inceneratorin e Fierit, ‘debati’ për Bllakon

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur në GJKKO seanca paraprake për shpalljen e vendimit për inceneratorin e Fierit.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se gjykata ka kërkuar nga prokuroria një saktësim të akuzave, pasi Alqi Bllakon nuk e kosniderojnë si zyrtar të lartë por si funksionar publik.

Duke qenë se ka një saktësim të akuzave avokatët mbrojtës kërkojnë më shumë kohë që të njihen me vlerësimet e reja.

Burime bëjnë me dije se gjykata ka rrëzuar gjithashtu akuzat për “Korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Shpërdorim detyre” për Arben Dervishajn.

Vijon…

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?