Nisin përplasjet me policinë, protestuesit tentojnë të hyjnë në ambientet e Kuvendit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është tensionuar situata në ambientet e jashtme të parlamentit, ku po mbahet protesta e thirrur nga opozita.

Pas hedhjes së tymuesve në drejtim të policisë, protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin policor dhe të hyjnë brenda ambienteve ku po mbahet seanca plenare.

Pas tentativave të protestuesve për të mësyrë në Kuvend, në ambientet e oborrit të parlamentit u pozicionuan dhe autobutët me ujë për shpërndarjen e turmave.

- Advertisement -

Pas shtyrjes trup më trup mes turmës së protestuesve dhe efektivëve të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtës, situata nuk ka agravuar më tej në përplasje fizike.

Deputetët e Partisë Demokratike të përjashtuar nga seanca plenare u bashkuan me protestuesit dhe po mbajnë mes turmës fjalimet e tyre.

Ndërkohë që brenda ambienteve të Kuvendit po mbahet seanca plenare e planifikuar këtë të hënë.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

TË FUNDIT

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×