English

Një blogere 10-vjeçare, nëna tregon si e mbron nga komentet në rrjetet sociale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fladia Topi është një 10-vjeçare e njohur për videot argëtuese në rrjetet sociale me një profil që ka mijëra ndjekës.

- Advertisement -

Nëna e saj, Dena Mullaj tha në një intervistë për Euronews Albania se komente negative ka pasur në të gjitha platformat sociale, veçanërisht në Tik-Tok, që sipas saj është një ambient shumë negativ sidomos për fëmijët.

Ajo tregoi se sa herë që gjen profile jo të përshtatshme në profilin e vajzë së saj, në bashkëpunim me linjën e këshillimit të fëmijëve, i denoncon.

Sipas saj, duhet të ketë më shumë kontrolle për profilet false pas të cilave mund të fshihen njerëz abuzivë dhe të rrezikshëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?