English

“Një i ri nuk mund të fillojë punë me 3 mijë euro”, Malaj: Në të 30-at hapni biznes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Nora Malaj ishte e ftuar këtë të premte në “Good Moorning Albanians”, ku tha se një i ri nuk mund të fillojë të punojë direkt me 3 mijë euro, pasi kjo është e pamundur për realitetin.

- Advertisement -

Ajo tha se mësuesia është një degë shumë e mirë, ku paga minimale është 520 mijë lekë në muaj dhe vjen duke u rritur duke pasur parasysh eksperiencën, vitet e punës dhe pikët.

“Fillon nga 520 mijë e vazhdon lart, paga bruto. Është një pagë që patjetër që tek IT ka më shumë. Duhet të kuptojmë një gjë edhe në realitetin me tregun. Një i ri nuk mund të fillojë me 3 mijë euro.

Me 800 dhe 900 mund të fillojë. Nëse bëhet një mësues shumë i mirë dhe nëse bën edhe një punë tjetër paralelisht me punën që bën, duhet të ndërtosh edhe një biznes tëndin.

Duhet që në vitin e 30 tëndin nuk duhet të bësh vetëm një punë, por paralelisht të ndërtosh një biznes tëndin që, kur të shkosh në të 60-at, t’i kesh të sigurta të ardhurat”,-tha Nora Malaj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×