English

“Një shef gay ka të dashur”, Luarasi: Për mua nuk është fare shqetësim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Iris Luarasi ishte këtë të premte e ftuar në “Barometri” në Euronews Albania për të folur rreth qasjes që shqiptarët kanë ndaj komunietit LGBT+.

- Advertisement -

Ajo tha se në gjetjet e “Barometrit” pa se ndonëse është e njëjti ambient, shqiptarët e kanë më të lehtë të pranojnë një koleg gay, se sa një shef me prirje homoseksuale.

Sipas saj nuk ka asnjëlloj shqetësimi  nëse personi në krye është heteroseksual apo homoseksual, pasi në punë do të silleshin njësoj.

“Më çudit në sondazh kur flasim për kolegët, 61.2%nuk e pranojnë dhe pranojnë 34% kur e kanë kolegë, por e duan vetëm 25% kur e shef, që është e njëjta sjellje. Shefi të ka në dorë edhe kur ti je femër dhe ai është burrë në drejtim.

Edhe një shef që është gay, apo shefe që është lezbike, ka një të dashur të vetën dhe njëlloj si një heteroseksual nëse ka gjetur dashurinë e jetës, nuk shikon për dashuri të tjera. Për mua nuk është fare shqetësuese”, tha Luarasi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×