Orban “merr” meritat për lirimin e 3 policëve të Kosovës: Ja kërkova unë Vuçiçit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka reaguar pas lirimit të tre policëve të arrestuar nga serbët në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Orban duket se merr meritat e lirimit të policëve, teksa thekson se Vuçiç veproi në këtë mënyrë pas kërkesës së tij.

“Presidenti serb Aleksandër Vuçiç sapo më njoftoi se, sipas kërkesës sime të formuluar gjatë takimit tonë javën e kaluar, autoritetet serbe së shpejti do t’i lirojnë nga paraburgimi tre policët e Kosovës të arrestuar më parë. E vlerësojmë lart hapin e Presidentit Vuçiç në këtë periudhë sfidash serioze. Ky hap është një dëshmi e qartë e miqësisë së thellë midis kombeve serbe dhe hungareze dhe e bashkëpunimit strategjik mes dy vendeve”, shkruan Orban.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...

TË FUNDIT

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×