English

Pak minuta përpara mbylljes së fushatës, Rama jep mesazhin e fundit për qytetarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një mesazh qytetarëve, pak përpara përfundimit të orarit zyrtar të fushatës elektorale.

- Advertisement -

Përmes një postimi në facebook Rama fton të gjithë qytetarët të votojnë për Partinë Socialiste dhe të mos bëhen pjesë e asaj që ai e quan e “keqja që e ka lënë Shqipërinë mbrapa”.

“E diela, 14 maj, është dita jonë dhe e kandidatëve tanë, për të vazhduar vetëm përpara, për Shqipërinë e gjeneratës tjetër”, shkruan mes të tjerash Rama në facebook.

POSTIMI I PLOTË

Për pak mbaron fushata ime e nëntë në krye të Partisë Socialiste.

Kjo fushatë na ka hapur rrugën e fitores së tetë, pasnesër më 14 maj, me rezultatin më spektakolar të të gjitha zgjedhjeve vendore qysh nga viti 2007.

Arsyet pse ne do të fitojmë shumë bindshëm janë më shumë se sa një. Por unë sonte po e mbyll kapakun e albumit të kësaj fushate me arsyen e madhe që ilustron kjo foto:

Sepse ne po ndërtojmë me vizion, ambicie, punë të palodhur, këmbëngulje e durim të madh, Shqipërinë e gjeneratës tjetër dhe këtë, shumica e shqiptarëve e dinë, e kuptojnë, e ndjejnë, prandaj edhe na votojnë, pavarësisht pakënaqësive, kritikave, rezervave që sigurisht kanë për ne.

Ndërsa të tjerët, ata që nuk na kanë votuar asnjëherë, kanë nisur ta perceptojnë, ngadalë, nga pak, patjetër ende me shumë vështirësi, se nuk ka asnjë forcë tjetër që ka fuqinë dhe aftësinë t’i hapë rrugën të ardhmes së Shqipërisë së fëmijëve të tyre. Prandaj megjithëse përsëri nuk do të votojnë për ne, me përjashtime të vogla, do të jenë jo edhe aq të pakët këtë herë në radhët e tyre ata që do të mendohen dy herë, për ku do ta çojnë apo nuk do ta çojnë fare votën e tyre, për të mos u bërë palë me një të keqe që Shqipëria nuk ka më arsye ta pranojë si hijen e vet të pashmangshme! Dhe kjo sjellje e re e këtyre të fundit do të ndjehet në erën e fortë të fitores së 14 majit.

Shumë faleminderit të gjithë atyre prej jush që ishin pjesë e kësaj cope të re të rrugës sonë drejt të ardhmes, që nga pjesëmarrësit në takimet e panumërta të kandidatëve, deputetëve, drejtuesve politikë apo tubimet e mia, tek kryetarët e anëtarët e çdo organizate, patronazhistët e paepur dhe aktivistët e palodhur, e deri tek të gjithë ata mbështetës, brenda apo jashtë vendit, që na dhuruan energji të çmuara përmes valëve të vëmendjes së tyre.

Tani mbetet edhe pjesa më e lehtë, po më e rëndësishmja, shkuarja dhe nxjerrja për votim e çdokujt përreth jush apo në largësinë e një telefonate, nga brenda po edhe nga jashtë Shqipërisë, ku kush nuk vjen dot vetë, mund ta kompensojë mungesën duke bindur dikë tjetër.

E diela, 14 maj, është DITA JONË dhe e kandidatëve tanë, për të vazhduar VETËM PËRPARA, për Shqipërinë e Gjeneratës Tjetër.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×