English

Pamjet e para nga aksidenti tragjik ku humbën jetën 5 shqiptarët në Greqi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në Greqi, ku pesë qytetarë shqiptarë kanë humbur jetën.

- Advertisement -

Aksidenti i rëndë ka ndodhur në qytetin e Edessas, në kilometrin e 87-të autostradës Florina-Selanik.

Një kamion dhe një Benz me targa shqiptare janë përplasur kokë më kokë.

Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën të pestë personat që udhëtonin në Benz, ndërsa ka mbetur i plagosur drejtuesi i kamionit. Dyshohet se shoferi i makinës ku udhëtonin viktimat humbi kontrollin e mjetit dhe përfundoi në kahun e kundërt të rrugës, duke i dalë para kamionit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?