Parashikimi i motit për javën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Java ka nisur e vrenjtur dhe kështu do të vijojë. Shirat do jenë të pakta.

Meteorologia e Meteoalb Lajda Porja parashikoi motin për javën në Euronews Albania dhe u shpreh se temperaturat kanë ndryshuar.

Javën e kaluar u duk sikur pranvera erdhi me temperatura që shënuan deri në 26 gradë Celcius. E hëna ka nisur me temperatura jo më të larta se 17 gradë, ndërsa nga e marta sjell një rënie të tyre.

- Advertisement -

“Megjithatë, ky freskim i motit është i përkohshëm. Duke filluar që nga dita e mërkurë dhe deri në fundjavë, sidomos e premtja, e shtuna dhe e diela do të rikthejnë temperaturat 25 gradë dhe tipike të pranverës,” – u shpreh Porja.

Sipas saj nuk pritej që Prilli të ishte me ditë me diell. Pjesa e dytë e prillit do të ketë shi, por sidoqoftë moti do të përmirësohet ndjeshëm.

“Ditët kryesisht me diell vijnë pas 10 majit,” – tregoi meteorologia.

 

LEXONI GJITHASHTU:














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...





TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...






 








Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×