English

Partia Demokratike mban primaret më 4 dhjetor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Duke filluar nga dita e sotme, 18 tetor, fillon regjistrimi i simpatizantëve në Partinë Demokratike.

- Advertisement -

Deri më 6 nëntor, është afati për të evidentuar kandidaturat dhe për të dorëzuar emrat. Po kjo periudhë, do shfrytëzohet për negociatat me aleatët.

Më pas, deri më 13 nëntor do të filtrohen emrat e kandidatëve dhe do të zhvillohet fushata elektorale për zgjedhjet vendore.

Primaret në Partinë Demokratike do të mbahen më 4 dhjetor.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?