English

Pas Ramës, ambasadorja Yuri Kim takon Jorida Tabakun

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas kryeministrit Edi Rama, ambasadorja Yuri Kim ka takuar edhe kryetaren e Komisionit për Çështjet Europiane, Jorida Tabaku.

- Advertisement -

Mbrëmjen e së martës, ato u mblodhën rreth orës 20:00 në një prej restoranteve, në zonën e ish-bllokut në Tiranë.

Ky takim vjen në kuadër të largimit të ambasadores Yuri Kim nga Shqipëria. Ajo është emëruar zëvendës ndihmës sekretarja kryesore për Çështjet Evropiane dhe pritet të nisë detyrën e rëndësishme në korrik të këtij viti.

Ambasadorja Kim është duke zhvilluar takimet e fundit më përfaqësuesit dhe aktorët politikë në vend.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×