English

Xhaçka takim lamtumire me Yuri Kim: E trishtë të shohësh një mike të largohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e punëve të jashtme Olta Xhaçka ka zhvilluar këtë të hënë një takim me ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim.

- Advertisement -

Duket se kjo është hera e fundit që ato takohen ndërkohë që Kim është ambasadore, pasi siç shprehet Xhaçka kjo ka qenë vizita e fundit e saj si ambasadore e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri.

“Mikprita sot Ambasadoren Yuri Kim në vizitën e saj të fundit si Ambasadore e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri.

Është e trishtueshme të shohësh një mike të mirë të largohet. Kemi punuar shumë së bashku për avancimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona dhe i jemi mirënjohës Yurit që me zemër ka punuar për interesin më të mirë të Shqipërisë.

I urova gjithë të mirat në misionin e saj të ri e të rëndësishëm. E sigurtë që rrugët tona do të kryqëzohen sërish në të ardhmen”,-shkruan Olta Xhaçka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?