English

Pas Tiranës, Ndihmës Sekretari Robinson viziton Kosovën, takim me Osmanin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme, ndihmëssekretari amerikan për Byronë Ndërkombëtare për Narkotikët dhe Sundim të Ligjit, Todd Robinson, pas Shqipërisë, ka vizituar Kosovën, ku pritet të takohet ditën e sotme me presidenten Vjosa Osmani.

- Advertisement -

Takimi me Osmanin pritet të zhvillohet rreth orës 10:00, ndërkohë siç Departamenti Amerikan i Shtetit, Robinson do të takohet edhe me dhe drejtues të institucioneve të drejtësisë.

Todd do të jetë për vizitë dyditore në Kosovë nga sot deri më 22 mars.

Zyrtari i DASH mbërriti dje në Kosovë, ku u ndal në pikën kufitare të Vërmicës për të diskutuar rolin e bashkëpunimit kufitar në luftimin e krimit të organizuar dhe trafikut ndërkombëtar.

Kujtojmë se edhe ndihmësadministratorja e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Erin E. McKee në fillim të marsit ishte për vizitë në Kosovë.

Gjatë vizitës zyrtare ajo takoi vetëm Presidenten Osmani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?