English

Vizita në Shqipëri, Robinson takim me Dumanin dhe drejtuesen e BKH

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndihmës Sekretari për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit, Todd D. Robinson, ka nisur vizitën e tij në Shqipëri, ku është takuar me kreun e SPAK, Altin Dumani dhe drejtuesen e BKH, Aida Hajnaj.

- Advertisement -

Todd D. Robinson, veç Shqipërisë do të vizitojë edhe Kosovën në datat 20-22 mars.

Përmes një njoftimi të Departamentit të Shtetit, ai pritet të takohet në Shqipëri me kryeministrin Edi Rama dhe në Kosovë me presidenten Vjosa Osmani.

Në njoftim thuhej gjithashtu se partnerët e INL po mbështesin punën e Shqipërisë për forcimin sundimit të ligjit, luftimit të korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe ndërtimi i institucioneve të forta.

Njoftimi:

Ndihmës Sekretari për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL) Todd D. Robinson do të udhëtojë në Tiranë, Shqipëri, nga data 18-20 mars, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe partnerët e INL që po mbështesin punën e Shqipërisë për forcimin sundimi i ligjit, luftimi i korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe ndërtimi i institucioneve të forta.

Nga data 20-22 mars, Ndihmës Sekretari Robinson do të udhëtojë në Prishtinë, Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Kosovës Vjosa Osmani dhe me partnerët e INL në sektorin e zbatimit të ligjit dhe drejtësisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×