English

PD: Bonusi i fundvitit të bëhet 10 mijë lekë, të rritet edhe indeksimi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një reflektim dhe një propozim konkret për buxhetin 2024 nga opozita. Nuk vjen nga grupi i Rithemelimit, por nga Partia Demokratike. Kjo e fundit kërkon që të dyfishohet shuma që do të marrin pensionistët nga indeksimi dhe bonusi i fundivitit.

- Advertisement -

Amnendamenti propozohet me argumentin se të moshuarit kanë vështirësi të shumta, përfshi dhe pensionet e ulëta.

PD gjykon se fondi që do të shtohet për pensionistët, të merret nga një pjesë e shpenzimeve operative të qeverisë, investimeve jo prioritare, dhe kontratave koncesionare PPP.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?