“PD duhet të shkojë në zgjedhje”, Rudina Hajdari: Berisha? Duhen figura të reja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputetja e PD, Rudina Hajdari tha se Enkelejd Alibeaj nuk përfaqëson demokratët dhe se dorëheqja e tij ishte një tallje për opozitën.

E ftuar në një intervistë për Euronews Albania ajo tha se ka ardhur momenti që në Partinë demokratike të zbatohet statuti i partisë dhe Berisha duhet të rimarrë konfirmimin nga demokratët.

“Përderisa Partia Demokratike ka një statut i cili e përcakton se në rastin se kryetari i partisë nuk ka arritur të përmbushë objektivat… Ky vit ka qenë një sfidë shumë e madhe për zotin Berisha, por edhe për të gjithë demokratët. Ka shumë arsye që e kanë dëmtuar rezultatin, por ne duhet të kuptojmë se disfata që pësoi partia demokratike ishte shumë e madhe.

- Advertisement -

Unë besoj se ka ardhur momenti që Partia Demokratike bashkë me zotin Berisha, duhet të reflektojë dhe të kuptojë se ka një statut që në momentin që ka një humbje të thellë të një force politike, sipas statutit të tanishëm që është firmosur nga anëtarët e Partisë Demokratike në 11 dhjetori, zoti Berisha duhet të marrë rikonfirmimin nga partia demokratike”,-tha ish-deputetja e PD, Rudina Hajdari.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Qytetarët mendojnë se përgjegjësia për korrupsionin është në nivelin e lartë!

Në gjetjet e fundit të Barometrit në Euronews Albania në një grupim pyetjesh drejtuar qytetarëve, për të kuptuar sjelljen e tyre ndaj korrupsionit, në...

U kap në Ferizaj, policia njoftim zyrtar për arrestimin e Gëzim Çelës

Policia e Shtetit ka dalë me njoftim zyrtar për arrestimin e baronit të drogës Gëzim Çela. 55-vjeçari i shumëkërkuar prej vitesh nga policia shqiptare...

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se...

TË FUNDIT

Qytetarët mendojnë se përgjegjësia për korrupsionin është në nivelin e lartë!

Në gjetjet e fundit të Barometrit në Euronews Albania në një grupim pyetjesh drejtuar qytetarëve, për të kuptuar sjelljen e tyre ndaj korrupsionit, në...

U kap në Ferizaj, policia njoftim zyrtar për arrestimin e Gëzim Çelës

Policia e Shtetit ka dalë me njoftim zyrtar për arrestimin e baronit të drogës Gëzim Çela. 55-vjeçari i shumëkërkuar prej vitesh nga policia shqiptare...

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se...

LISTA/ Pas Kongresit, Asambleja e PS votëbeson emrat e rinj të sekretariatit

Ditën e sotme, pas Kongersit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, u mblodh edhe Asambleja Kombëtare e kësaj force politike. Mësohet se anëtarët e Asmblesë Kombëtare...

Aksident në “Elbasan-Librazhd”, 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

6 persona janë plagosur në një aksident të shënuar të premten në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë, ku automjeti...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×