English

Për herë të parë në një studio televizive! Intervistë me inteligjencën artificiale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Chatgpt është kthyer në trendin më të fundit nëse flasim për zhvillimet me inteligjencën artificiale.

- Advertisement -

Është një program kompjuterik i krijuar për të simuluar biseda me njerëzit përmes internetit.

Ky program është mundësuar nga Openai në nëntor 2022 dhe së fundmi përgjigjet edhe në gjuhën shqipe.

Specialisti i teknologjisë, Gerond Taçi zhvilloi në studion e Euronews Albania një intervistë të pazakontë me inteligjencën artificiale.

A mund të mendosh? – ishte një nga pyetjet që iu drejtua Chatgpt.

“Nuk mund të mendoj në kuptimin tradicional të fjalës. Unë mund të procesoj informacione dhe të jap përgjigje bazuar në ato informacione. unë nuk mund të ndiej, mendoj apo ndërmarr veprime pa u drejtuar nga një përdorues”, ishte përgjigjja e saj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×