‘Për inceneratorët duhen arrestuar Rama, Veliaj e Ahmetaj’, thotë Këlliçi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi e ka cilësuar ‘spektakël’ arrestimet e fundit për abuzimet me inceneratorin e Fierit.

Sipas Këlliçit para drejtësisë janë vënë ‘peshqit e vegjël’ dhe jo ata që janë autorët e korrupsionit të madh.

Ndërsa i bëri thirrje kreut të Partisë Socialiste që t’i hapë rrugën arrestimit të deputetit të PS, Alqi Bllako, ai tha se hetimi nuk ka shkuar deri në fund.

- Advertisement -

“Qytetarët nuk duhet të harrojnë se Alqi Bllako dhe Lefter Koka janë vetëm pikënisja e kësaj afere”, tha Këlliçi.

Sipas tij, nëse drejtësia duhej t’i shkonte deri në fund kësaj çështjeje duhet të ishin në pranga Engjëll Agaçi, Arben Ahmetaj, Erion Veliaj dhe Edi Rama, që e cilësoi ‘urdhëruesin e kësaj afere’.

Këlliçi tha se SPAK duhet të hetojë dhe inceneratorin e Tiranës ku janë bërë edhe abuzimet më të mëdha.

“Ideatorët dhe përfituesit e vërtetë të kësaj afere nisin me Edi Ramën, Erion Veliaj, Arben Ahmetajn dhe Engjëll Agaçin”, përfundoi Këlliçi.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×