“Përfitues”, analisti etiketon mbështetësit e Sali Berishës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ilir Demalia është shprehur kritik ndaj partive politike në vendin tonë duke thënë se prej 30 vitesh kemi të njëjtët aktorë politik.

I ftuar në Euronews Albania, Demalia theksoi se partitë as nuk kanë funksionuar dhe as nuk funksionojnë si parti që kanë një vullnet të përbashkët për t’i bërë mirë vendit dhe shtetit.

Gjithashtu ai komentoi dhe protestën që do të zhvillohet me 11 shkurt.

- Advertisement -

“Në 30 vjet ne kemi të njëjtën aktorë  politikë, të njëjtin sundim politik që vjen nga regjimi i kaluar. Ne nuk kemi një  demokraci organike, ne bëjmë sikur. Këta sundojnë në të gjitha fushat, dhe janë pionerë të partisë që kanë trashëguar këto parti. Partitë as nuk kanë funksionuar dhe as nuk funksionojnë si parti që kanë një vullnet të përbashkët për t’i bërë mirë vendit dhe shtetit.

Këtë shtet nuk ja ka dhënë asnjë njeri Ramës përveç se Sali Berisha me marrëveshjen e  2008. Jemi në autotarizëm të plotë. Këta funksionojnë si banda jo si parti, kështu që edhe protesta e 11 shkurtit nuk do të jetë gjë tjetër vetëm ajo që është thënë në protestat e tjera dhe nuk do e cenoj regjimin e Ramës”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

TË FUNDIT

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×