English

Përkujtohet 5 Maji, Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot është 5 Maji, Dita e Dëshmorëve. Në këtë datë të rëndësishme për vendin, krerët e shtet kryen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve për të përkujtuar dëshmorët e rënë për liri.

- Advertisement -

Kryeministri Edi Rama, kryeparlamentarja Lindita Nikolla dhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kryen homazhe së bashku te “Varrezat e Dëshmorëve”, ku edhe u vendosën kurora me lule.

Edhe kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta zhvilloi homazhe në nder të dëshmorëve të atdheut.

Në një prononcim për mediat, Meta u shpreh se kjo ditën na kujton gjakun që është derdhur për çlirimin e Shqipërisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?