Përleshje masive mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri, qëllohet me armë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat austriake kanë raportuar për një përleshje masive mes shqiptarëve dhe serbëve në qyetetin e Linz-it në Austri.

Bëhet me dije se përleshja mes grupit të shqiptarëve dhe serbëve ka ndodhur mëngjesin e të dielës në lagjen Bindermilch të Linz-it.

Policia dyshon se në zënkën masive ishin përfshirë 20 persona. Nga informacionet e mbledhura nga grupi hetimor raportohet se tre prej personave të përfshirë në konflikt kanë qëlluar me armë zjarri në ajër.

- Advertisement -

Në momentin që policia ka mbërritur në vendngjarje të gjithë personat e përfshirë ishin larguar.

Po vijon puna nga ana e autoriteteve për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë.

Ende nuk dihen rrethanat apo arsyet që shtynë shqiptarët dhe serbët drejt përleshjes masive.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

TË FUNDIT

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×