Përlotet shqiptarja: Rrënojat u mbuluan me borë, s’dimë a janë gjallë apo vdekur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rudina Ajazi shqiptare që jeton në Turqi tha në emisionin Now në Euronews Albania se ditën e dytë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi jugun e Turqisë gjendja është edhe më e rëndë, pasi moti i acartë ka mbuluar me borë rrënojat.

Mes lotësh ajo tregoi se qytete të tëra ku jetonin qindra mijëra banorë janë rrafshuar pothuajse fare, dhe shpresat për të mbijetuar janë më të vogla pasi rrënojat ku gjendet ende shumë njerëz janë mbuluar nga bora.

“Në disa zona akoma nuk kanë mbërritur ekipet e kërkim shpëtimit. rrënojat janë mbuluar me borë njerëzit janë poshtë nuk dihet a janë gjallë apo kanë vdekur. Kërkojnë ndihmë”, tha ajo mes lotësh.

- Advertisement -

Ajo tregoi historinë e një djali të ri që u nxor pas 42 orësh nga rrënojat me foshnjën 6 muajsh, i cili siç tha i vdiq në duar sapo mbërriti në ambulancë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

TË FUNDIT

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×