English

Përmbyset autobusi në Tiranë, plagosen tre pasagjerë (FOTO)

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” në Tiranë.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se një autobus ka dalë nga rruga dhe është përmbysur e për pasojë tre pasagjerë kanë mbetur të lënduar.

“Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi Gentjan Qosja, 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.”- njofton policia.

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

Pamje nga vendngjarja

Gazetari Eni Ferhati nga vendi i ngjarjes bëri me dije se në autobus ndodheshin 20 persona ndërsa dyshohet se shoferi është ndjerë keq për një moment, gjë që është bërë shkak dhe për aksidentin.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?