English

Përplasi për vdekje 80-vjeçarin me furgonin e policisë, vihet nën hetim oficeri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një polic është nën hetim penal pasi një burrë vdiq kur një furgon policie e përplasi atë në një vendkalim për këmbësorë.

- Advertisement -

Trevor Bartlett ishte 80 vjeç, ai njihej si fotograf i gazetës Nottingham Post.

Zyra e Pavarur për Sjelljen e Policisë (IOPC) tha se po heton oficerin që po drejtonte makinën në kohën kur ndodhi ngjarja tragjike.

Ai po hetohet për shkelje të mundshme penale si shkaktimii vdekjes nga drejtimi i rrezikshëm dhe shkaktimi i vdekjes nga drejtimi i pakujdesshëm ose i pavëmendshëm, shtoi IOPC.

Oficeri po përballet gjithashtu me akuza të mundshme për sjellje të pahijshme.

Drejtori rajonal i IOPC Derrick Campbell tha: “Ne kemi qenë në kontakt me familjen e z. Bartlett për të shprehur ngushëllimin tonë për humbjen e tyre tragjike dhe për të shpjeguar se si do të kryhet hetimi ynë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?