English

Peshëngritësja Evangjelia Veli: Shpërblimin e botërorit nuk e kam marrë akoma

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Evangjelia Veli tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se pa mbështetje financiare nga shteti dhe pa siguracione, por me ndihmën e familjes dhe shumë vullnet i solli një medalje Shqipërisë.

- Advertisement -

Peshëngritësja u shpreh e revoltuar se si ende vijon të përdoret si argument fakti që ajo jeton jashtë dhe ndaj nuk i mbulojnë dot shpenzimet.

Ndërkohë paratë që duhet të merrte nga vendi i katërt në botëror, nuk i ka marrë akoma dhe Veli e tregoi si periudhë të vështirë financiare përgatitjen për sfidën e radhës.

Sipas saj pjesa e siguracioneve duhet të zgjidhet urgjentisht sepse vetë asaj i ka ndodhur të dëmtohet dhe çdo operacion e ka mbuluar nga xhepi.

Veli tregoi se e kanë kërkuar dhe nga vende të tjera për të garuar dhe ka refuzuar, konkretisht oferta e fundit i kishte ardhur nga Anglia.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×