English

Pezullohen nga detyra shefi i komisariatit dhe shefi i krimeve në Korçë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mosvënia para përgjegjësisë ligjore e një shtetasi i cili kishte thyer masën e sigurisë “arrest shtëpie” i ka kushtuar pezullimin nga detyra shefit të komisariatit dhe shefit të krimeve në Korçë.

- Advertisement -

Kryekomisar Bujar Lazaj dhe komisar Qemal Hoxhaj dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën, ndërsa hetimet janë kryer nga agjencia e mbikëqyrjes policore.

Sipas hetimeve, shtetasi S.G është kapur në flagrancë nga patrulla larg banesës së tij duke sfiduar vendimin e gjykatës, por nuk është arrestuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×